facebook instagram youtube telegram
Search(044) 484 09 58

Check list майбутнього студента

Мрієш навчатися за кордоном, але не знаєш з чого почати підготовку, а величезна кількість інформації в інтернеті лише спантеличує? СІР спробує допомогти тобі розкласти по поличках всі аспекти, які потрібно врахувати для свого успішного вступу в омріяний навчальний заклад.

Не відкладай

Якщо ти вирішив навчатися за кордоном, тоді твоїм найголовнішим пріоритетом буде ЧАС. Чим швидше ти розпочнеш підготовку – тим краще, адже збір документів на навчання та візу не терпить поспіху. Загалом реєструватись на програму потрібно за 1 рік, а до того часу ти можеш прикласти всі зусилля на вивчення англійської мови, покращення своїх шкільних оцінок, перевірки здоров’я, тощо.

Обери країну

Мабуть ти вже маєш перелік країн, в яких би мріяв побувати, проживати, чи навчатися. Переглянь відеоролики та інформацію про рівень життя в цій країні, культурні особливості, які перспективи тебе очікуватимуть після навчання. Важливою є і імміграційна політика країни, адже тут ти проведеш кілька років і маєш почувати себе максимально комфортно і безпечно.

Обери спеціалізацію

Кількість програм, які пропонують навчальні заклади просто вражає. Якщо тобі складно самостійно визначитися з професією — скористайся допомогою консультанта з профорієнтації. Якщо ж ти чітко визначився з майбутньою професією важливо дізнатися ситуацію на ринку праці та яку зарплатню в цій країні отримують спеціалісти в сфері, в якій ти хочеш навчатися.

Обери навчальний заклад

Закордонні навчальні заклади вражають не лише різноманіттям своїх програм, а й своїми розмірами, обладнанням, інфраструктурою. Для обрання найкращого варіанту слід переглянути всю доступну інформацію в інтернеті, перечитати всі відгуки студентів, або просто звернутися до СІР і ми  з радістю порадимо найоптимальніший варіант!

Ознайомся з вимогами вступу

Зазвичай всі навчальні заклади мають одинакові умови вступу: атестат з оцінками/диплом бакалавра та сертифікат підтвердження знання англійської мови. Додатково можуть вимагати мотиваційний лист, рекомендаційні листи, резюме, інтерв’ю, а для творчих спеціальностей – портфоліо робіт. Для вступу на дипломну програму сертифікат IELTS має бути з результатом не менше 6.0, для післядипломних та магістерських програм – 6.5-7.0.

Удосконалюй свою англійську

Вивчення англійської мови для тебе має бути в пріоритеті, адже без знання мови навчатися в чужій країні надзвичайно складно. Читай англійською, дивись кіно та програми, займайся на курсах чи з викладачем, відвідуй розмовний клуб. Якщо ж знання мови тобі бракує, можна вступити на мовні курси в країні навчання, підтягнути свої знання до необхідного рівня, а тоді вступати на навчання вже без сертифікату IELTS. Чим вищий твій рівень англійської мови, тим більшою є ймовірність отримати хорошу стипендію при вступі до навчального закладу.

Подай заявку на навчання

Коли вибір зроблено остаточно, можна подавати заявку на вступ. Це можна зробити особисто на сайті навчального закладу або з допомогою нашої компанії. Важливо перевірити кілька разів всю надану інформацію при реєстрації, щоб нічого не пропустити і не допустити помилок. Коли заявку прийнято, ти отримаєш лист-прийняття на навчання Letter of Acceptance.

Оплати навчання

Після отримання Letter of Acceptance твоє завдання оплатити навчання. Це можна зробити посеместрово, або одразу за рік. Не хвилюйся, в разі відмови у візі всі оплачені кошти тобі повернуть.

Обери житло

Дізнайся,  які варіанти проживання можливі в твоєму навчальному закладі. Ти можеш обрати проживання в студентській резиденції, приймаючій родині або самостійно орендувати апартаменти. Знайти родину чи кімнату в резиденції тобі допоможе твій агент або сам навчальний заклад, апартаменти ти можеш шукати самостійно. Зазвичай коледж має великий перелік родин, з якими давно співпрацює, тому можеш не хвилюватися за свій комфорт, якщо обереш цей варіант.

Збирай документи на візу

Збери необхідні документи та Letter of Acceptance і можеш подаватись на студентську візу. Також тобі доведеться здавати біометрію та пройти медичне обстеження у визначеному консульством медичному закладі. Важливо підтвердити свою фінансову спроможність на оплату проживання та харчування в країні на рік, тому подбай, щоб необхідна сума була на твоєму банківському рахунку.

Безперечно, ти можеш пройти цей відповідальний і нелегкий шлях самостійно, але навіщо – якщо є Центр Міжнародних Програм! СІР має 20 років досвіду і готовий тобі допомогти та надати всебічну підтримку на будь-якому етапі!