facebook instagram youtube telegram
Search(044) 484 09 58

Освіта в Бельгії

Бельгія – одна з найбільш розвинених та густонаселених країн світу, тому окрім освіти іноземні студенти тут отримають ще й всебічний культурний та освітній досвід.

Загалом в країні нараховується 27 університетів, які пропонують 285 навчальних програм, 9 університетів входять в рейтинг кращих університетів світу.

Система освіти у Бельгії унікальна тим, що вона визначається трьома регіонами, включаючи фламандську (голландську), французьку та німецькомовну спільноти. Фламандська спільнота займається освітою у Фландрії, французька спільнота – у Валлонії та Брюссельському столичному регіоні, німецькомовна – у відповідних кантонах.

Навчальні програми проводяться в трьох різних типах вищих навчальних закладів: університетах, університетських коледжах і школах мистецтв.

Бельгія працює за Болонською системою, яка істотно покращує якість освіти та полегшує для студентів процес переходу з європейських країн. Університетські коледжі в Бельгії — це вищі освітні установи, що пропонують спеціалізоване професійне навчання. У цей час як університети більше зацікавлені в науково-дослідницькій діяльності.

В коледжі можна здобути такі ступені:

  • Бакалавріат професійний – 3 роки
  • Бакалавріат академічний – 3-4 роки
  • Магістратура 1-2 роки

В університеті можна здобути такі ступені:

  • Бакалавріат академічний 3 роки
  • Магістратура 1-2 роки
  • Докторантура PhD 4-6 років

Вступають до вищих навчальних закладів Бельгії на основі атестата про повну середню освіту, однак провідні вищі навчальні заклади проводять додатково вступні випробування. Також для навчання потрібно підготувати сертифікат про знання мови, якою вестиметься навчання. Для навчання англійською мовою необхідно отримати сертифікат IELTS на рівні від 5.5.

Іноземні студенти, які хочуть вивчати в Бельгії медицину, стоматологію, мистецтво або інженерні науки, можуть зіткнутися з більш жорсткими вступними вимогами та іспитами, ніж інші галузі навчання.

Місячний бюджет студента становитиме близько 850 євро, що включає книги, страхування здоров’я, транспорт, харчування, проживання та дозвілля.

У Бельгії всі іноземні студенти, навіть якщо вони не входять до Європейської економічної зони, можуть працювати під час навчання. Єдина умова – вони повинні бути зараховані до вищого навчального закладу Валлоно-Брюссельської федерації та мати дійсний дозвіл на проживання.

З вересня 2022 року Бельгія дозволить неєвропейським студентам залишатися на один рік після закінчення навчання, щоб шукати роботу або створювати свою компанію. Якщо ви хочете залишитися та працювати в країні після отримання диплому, як громадянин не ЄС, ви можете залишитися після закінчення терміну дії вашого поточного дозволу, звернувшись до роботодавця, який може спонсорувати вашу візу.