facebook instagram youtube telegram
Search(044) 484 09 58

Продовження дії програми CUAET для українців

Канада голосила про продовження дії програми CUAET для українців та про нові її дедлайни

Допоки триває жорстока і неспровокована війна в Україні, Канада продовжує надавати як гуманітарну, так і військову  підтримку українцям та Україні. Минає рік, відколи Канада оголосила про початок програми CUAET, тому  кілька днів тому Шон Фрейзер, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади, оголосив про план уряду Канади щодо продовження Канадсько – українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET). Ця програма дозволяє українцям та членам їх сімей за спрощеною процедурою отримати дозвіл на перебування та роботу в Канаді протягом 3 років, допоки буде безпечно повертатись та працювати в Україні.

Тож згідно оновленої інформації, українці та члени їх родин можуть:

  • Подати безкоштовно заявку на візу CUAET з закордону до 15 липня 2023 року
  • Приїхати з дійсною виданою візою CUAET в Канаду до 31 березня 2024 року
  • Подати безкоштовно заявку на продовження або зміну свого тимчасового статусу в Канаді (зміна умов робочого дозволу  та ін.), якщо перебувають в Канаді з візою CUAET,  до 31 березня 2024 року
  • Отримати поселення на 2 тижні в готелі (якщо є місця), за умови приїзду до Канади до 31 березня 2024 року Відповідно проживання в готелі  буде максимум до 14 квітня 2024 року.
  • Подати заявку на одноразову грошову допомогу у розмірі 3000 канадських доларів на дорослого та 1500 канадських доларів на дитину до 30 червня 2024 року
  • Скористатися послугами поселення, які зазвичай надаються для постійних мешканців Канади, до 31 березня 2025 року

Нагадуємо!

CUAET – програма спеціальних заходів уряду Канади для підтримки Українців, їх тимчасового переїзду до Канади та повернення на Батьківщину, коли це буде безпечно.  Маючи гарний рівень володіння англійською мовою та рік офіційного працевлаштування в Канаді (в деяких провінціях 6 місяців), Ви можете подавати документи на PR – permanent residence, що дозволяє вам легалізуватись і постійно проживати в цій країні.

Зауважуємо!

Канада НЕ пропонує українцям жодних додаткових щомісячних виплат, пенсій, допомог окрім оголошеної одноразової допомоги в 3000 канадських доларів на кожного дорослого та 1500 канадських доларів на кожну дитину. Ви можете податись на субсидії чи допомогу в зв’язку з низьким доходом, проте пізніше, коли ви захочете оформити резидентво, це може негативно вплинути на результат розгляду вашої заявки.  На перших етапах перебування в Канаді ви можете звертатись до локальних волонтерських організацій для отримання їжі, меблів, одягу, техніки і т.д. Переліт в Канаду, пошук житла і роботи  відбувається за власний рахунок і зусиллями українських мігрантів.

Наголошуємо!

CUAET не є програмою біженства! Статус біженця в Канаді можна отримати лише, якщо в рідній країні людина зазнає дискримінації за політичними, релігійними, сексуальними або расовими ознаками та існує загроза її життю, що ретельно перевіряється Канадою.